Кількість
|
Вартість
|
||
|
Ліжко, односпальне, двоспальне і будь-яке інше - найпотрібніші меблі в будинку. Її використовують по-різному, але головне призначення цього меблевого виробу - нічний відпочинок. Щоб повноцінно розслабитися і виспатися, важливо підібрати дійсно зручну модель з хорошими характеристиками. Вигідно купити ліжко, односпальне в тому числі, можна в «Азбуці Меблів».
Різноманітність моделей для сну
Затишне ліжко з комфортабельним матрацом, м'якими подушками і приємною на дотик постільною білизною - головний атрибут спальні. Відпочивати на такій - суцільне задоволення. Є дуже багато параметрів, за якими класифікують вироби.
Габарити
Перший - це кількість спальних місць або ж розміри. Саме від них залежить, наскільки зручно спати. У різних виробників габарити можуть відрізнятися. Але є певний стандарт, що вважається найбільш правильним.
Найменша модель - дитяча. Її ширина - 60-90 см, а довжина - від 120 до 180 см. Такий цілком вистачить дитині молодшого, середнього і навіть старшого шкільного віку. Високому підлітку і дорослому середньої конституції потрібне більш просторе ліжко - односпальне - 80-100 см в ширину і до 200 см в довжину.
Полуторне трохи більше, ніж односпальне ліжко. Її параметри: від 120 до 140 см і 2 м. Парі потрібно двоспальне шириною 160-180 сантиметрів, а в довжину - 200. Найбільший розмір - king-size - більше двох метрів по діагоналі.
Односпальне ліжко вміщує тільки одного сплячого. Щоб людині було максимально комфортно, варто орієнтуватися на зріст і комплекцію. Але не можна брати екземпляр «впритул». З кожного боку (зліва, справа, зверху і в ногах) має залишитися хоча б 20 сантиметрів вільного простору.
Не менш значима висота від підлоги. Одномісне ліжко буває східного зразка (20-40 см у висоту), європейського - (50-60 см) і американського - (від 0,8 до 1 м). Важливо враховувати свої відчуття - наскільки легко вставати з ліжка. Бажано, щоб при підйомі коліна знаходилися на одному рівні з поясом, не вище і не нижче.
Будова
Наступний критерій - конструкція, в основі якої твердий каркас. Він складається з:
- ізголів'я;
- ізнож'я;
- бічних царг;
- опор або ніжок;
- решітки - днища у вигляді рами.
Щоб створити опору для матраца, на решітці встановлені листи деревини, ламелі або пружини. Односпальне ліжко на пружинної основі найнезручніше. Пружинки погано розподіляють вагу і занадто прогинаються під сплячим. Сьогодні такі меблі практично не використовується.
Цілісна основа, що складається з суцільних дерев'яних листів, досить міцна. Але в ній не так добре циркулює повітря, а чистити її складніше. Ламельний каркас - найнадійніший і зручний. У ньому хороша циркуляція повітря, яка продовжує термін служби виробу і допомагає уникнути накопичення пилу та затхлого запаху. Конструкція з окремих дерев'яних рейок краще розподіляє навантаження, створюючи ортопедичний ефект. До того ж, якщо ламель трісне, її простіше поміняти, чим цілий лист.
Такі моделі часто оббивають м'якою тканиною, що трохи ускладнює прибирання. Зате така одномісне ліжко виглядає елегантно, оригінально і по-справжньому розкішно, а лежати на ній дуже зручно.
Часто їх оснащують функціональними деталями: місткими відсіками для зберігання, вбудованими поличками і столиками. Власникам малогабаритного житла точно варто купити ліжко, односпальне або побільше, з додатковим функціоналом. У такій дійсно зручно зберігати одяг, постільні речі та інші речі, що не вмістилися в шафі.
Але багатофункціональна модель актуальна і в більш просторій квартирі. Навіщо захаращувати простір зайвими предметами, якщо один виріб здатне замінити все необхідне. Замість громіздкого купе або комода краще поставити більше красивого, що радує око декору.
Матеріали
Основу роблять з дерева (в тому числі МДФ, ДСП і інших типів плит) і металу. Найміцніший каркас - металевий. Але в нього обов'язково повинні входити дерев'яні елементи. Залізні сплави служать десятиліттями, абсолютно не втрачаючи своїх властивостей. Їм не страшна часта експлуатація, сонячне світло, фарбувальні речовини і механічні пошкодження. Зламати таку конструкцію практично неможливо. Нашкодити їй здатна тільки зайва волога. Але в житлових приміщеннях зазвичай нормальний рівень вологості, а значить залізо не поржавіє.
Натуральна деревина теж дуже міцний варіант. Таке односпальне ліжко виглядає набагато затишніше. Крім того, дерево набагато приємніше на дотик. На відміну від холодного заліза, воно завжди підтримує кімнатну температуру, а ще чудово пахне і відрізняється екологічністю.
Але доглядати за деревиною непросто. Її легко подряпати або забруднити барвниками, складно мити. Під впливом вологи дерев'яні поверхні деформуються, для них підходять не всі засоби для чищення. Але якщо дотримуватися всіх правил догляду і поводитися з нею дбайливо, дерев'яне ліжко, односпальне і будь-яка інша, прослужить так само довго, як і металева.
Однак деревина - дорогий матеріал. Щоб заощадити, краще вибрати екземпляр з деревостружкових або деревоволокнистих плит. Вони трохи менш міцні, зате невибагливі і коштують набагато дешевше. Якісні МДФ і ДСП цілком здатні витримати кілька років активної експлуатації, не втрачаючи презентабельний вигляд.
Де купити ліжко односпальне, полуторне, двоспальне?
Відповідь очевидна - в «Азбуці Меблів»! У нас найбільший вибір якісної продукції від провідних меблевих компаній України і зарубіжжя. Замовити товари можна за дуже вигідними цінами.