Для обстановки квартири в місті найвдалішим рішенням є шафи-купе, які розташовуються на невеликій площі, створюють досить привабливий вигляд і зручно використовуються. Зараз в безлічі квартир встановлені такі предмети меблів. Нашими та закордонними фірмами виробляється багато оригінальних варіантів, але як знайти відповідний? У цьому допоможуть фахівці інтернет-магазину Азбука Меблів!

Що потрібно знати перед покупкою шафи-купе

Як завжди, слід насамперед відшукати місце, на яке поставите шафу. Основуючись на розташуванні можна визначити необхідні габарити та розробити відповідний дизайн. При розрахунку габаритів бажано заздалегідь додати пару додаткових скриньок і поличок, виходячи з можливого наростання потреби в них в майбутньому.

Конструкція

Шафа купе моє одну вельми важливу перевагу в порівнянні з іншими видами шаф, яка полягає в тому, що при примиканні до стін квартири її власними стінками (задньою або бічними) стають самі стіни житла. Така конструкція дає помітну економію вартості шафи. При цьому слід брати до уваги: ​​квартирні стіни не можуть складатися з гіпсокартону, так як він не витримує відносно великих навантажень. Нутрощі шафи начиняється всілякими елементами: висувними шухлядками, кошиками і вішалками. Визначено найкращу відстань між однією і наступної полицею - максимум 30 см.

Матеріал

Головна конструктивна деталь шафки-купе — стулки-двері. Ціна на шафу визначається вибором матеріалу якраз для дверцят. Зовні рекомендується застосовувати дорогі різновиди матеріалів - натуральна деревина або шпон. Це дозволить помітно збільшити тривалість використання шафи і додасть їй привабливий вигляд. Стулки зазвичай виконуються з менш цінного матеріалу, наприклад, ДСП. Майже у всіх випадках в такі шафи вбудовуються дзеркала. Тим більше якщо предмет меблів буде перебувати в передпокоях, без них не обійтися. Самі по собі дзеркала в шафах візуально збільшують площу кімнати.

Типи

Серед існуючих типів - найбільш популярними вважаються кутові шафи-купе. Такі шафи прекрасно вписуються в інтер'єр приміщення і здатні згладити видимі нерівності геометрії ліній кімнати.

Дизайн

Що стосується колірного оформлення шафки-купе, то воно визначається власним смаком господарів і інтер'єрними особливостями. Зараз в моді гра на контрастах - поєднання темних відтінків зі світлими, чорно-біла гама. Нерідко в обробці використовується скло, матове або з візерунками.

Механізм

Правильний вибір в даному випадку визначить і міцність, і термін служби шафи. Існують дві конструкції механізмів. Перша: встановлюється особливий паз і стулка, встановлена ​​в раму (зазвичай з металу), рух відбувається в пазу по роликам. Друга конструкція - встановлюється монорельс, і стулка переміщається по ньому на роликах. Кожен з механізмів хороший по-своєму. Перший дешевше, але не так надійний. При достатній висоті стулки шафи, якщо на неї сильно натиснути або її вдарити, вона може вилетіти з паза. До того ж, паз може забруднитися, в нього можуть потрапити дрібні сторонні предмети, що утрудняють переміщення. Інший варіант більш надійний, оскільки монорельс має пристрій, який блокує зіскакування стулки і потрапляння чогось в механізм. Але така шафа - дорожча.

Профіль

Профілі виробляються алюмінієві і сталеві. Другі довговічніше: тривалість експлуатації майже не обмежена. Але зате ролики встановлюються зовні, щодещо погіршує сам вигляд виробу. Профілі з алюмінію більш акуратні та привабливі, і ролики знаходяться всередині них, але довговічність системи обмежена сімома роками. У продажу можна знайти профілі німецьких і російських фірм.

Ширина дверей-стулок

Визначаючи ширину і число розсувних дверей, потрібно врахувати: широкі стулки важко розсунути через їх вагу. І до того ж, вони будуть надмірно навантажувати механізм їх переміщення, що призведе до швидкого його зносу. Багаторічний досвід показує, що 1 м - оптимальна ширина стулки. Тому якщо потрібна широка шафа-купе має сенс звернути увагу на тридверні і чотиридверні моделі.

Перевіряємо якість

По завершенні монтажу потрібно пошукати наявність на шафі нерівних місць, тріщин або інших дефектів. У разі виявлення недоробок потрібно зв'язатися з фахівцями нашого інтернет-магазину і проінформувати про виявлені дефекти.